رئيس رسانه ملي در اختتاميه پانزدهمين اجلاس فناوري رسانه

بازگشت

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، دكتر علي عسكري در آئين اختتاميه پانزدهمين اجلاس فناوري رسانه با اشاره به پيشرفت‌هاي رسانه ملي در عرصه فناوري‌هاي رسانه گفت: حتماً اين تلاش‌هاي جهادي و ارزشمند، ما را به مرز تكنولوژي پيش مي‌برد 

رئيس سازمان صداوسيما ابراز اميدواري كرد اين اجلاس بتواند رسانه ملي را در سطح جهاني پيش ببرد و تعاملات فني كشورمان را گسترش دهد.

 رئيس رسانه ملي به ابراز علاقه كشورهاي مختلف براي گسترش تعاملات فني و محتوايي اشاره و تصريح كرد: معاونت توسعه و فناوري رسانه اين زمينه را ايجاد كرده است تا اين تعاملات گسترش همه‌جانبه پيدا كند و بتوانيم از ظرفيت‌هاي مختلف استفاده كنيم.

 دكتر علي عسكري توانمندي داخلي و رسانه جهاني را دو كليدواژه اجلاس پانزدهم فناوري دانست و افزود: با تلاش مضاعف همكاران عزيزمان در معاونت توسعه فناوري رسانه به سمت تمام HD و حتي k4 شدن پيش مي‌رويم و اين يعني مرز تكنولوژي.

رئيس رسانه ملي شركت‌هاي دانش بنيان تلاشگر در عرصه فني رسانه را بسيار ارزشمند توصيف كرد و گفت: اين‌ها عرصه كوچكي از توانمندي جهاني ماست و امروز برخي پيشرفت‌هاي جديد را ديدم كه بسيار ستودني بود.

رئيس سازمان صدا و سيما روش شكل گرفته در حوزه فني سازمان را بسيار پيشرفته دانست و افزود: اين شركت‌هاي دانش بنيان كه از مدت‌ها قبل در سازمان جا افتادند و فعاليت‌شان را شروع كردند مي‌توانند براي ساير حوزه‌ها و سازمان‌ها الگو باشند.

وي تأكيد كرد: ساير وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها مي‌توانند از اين مدل استفاده كنند و با ميدان دادن به شركت‌هاي دانش بنيان هم مشكلات خود را رفع كنند و هم به پيشرفت كشور كمك كنند.

دكتر علي عسكري رسانه ملي را رسانه‌اي در تراز جهاني در حوزه محتوا و فني دانست و گفت: هم‌اكنون شبكه‌هاي برون‌مرزي صداوسيما با تأثيرگذاري ويژه، مرزهاي محتوايي را در نورديده و توانسته جهاني بودن را به معناي واقعي ثابت كند.

رئيس سازمان صدا و سيما پيشرفت‌هاي انجام گرفته در عرصه تكنولوژي را حاوي يك پيام قاطع براي دنيا توصيف و تصريح كرد: تحريم‌هاي آمريكايي‌ها و ديگر دشمنان ملت اين فرصت پيشرفت را براي ما به وجود آورد و هم‌اكنون نيز بايد از تحريم‌هاي اخير بهترين فرصت را به دست آورد.

وي افزود: تحريم‌هاي اخير و بالا رفتن قيمت ارز فرصتي بي‌نظير براي بالا بردن توان توليد داخلي است و مي‌‌تواند بهانه‌اي براي افزايش توليدات و گامي براي صنعتي شدن ايران اسلامي باشد.

رئيس سازمان صدا و سيما با بيان اين كه زمينه پيشرفت جهاني فني را بايد از عرصه سخت‌افزار به سمت نرم‌افزار پيش برد گفت: شركت‌هاي دانش بنيان ما بايد با توجه ويژه به پهناي باند ، اينترنت و عرصه برودبند بيش از پيش در مسير پيشرفت نرم‌افزاري حركت كنند.

دكتر علي عسكري عرصه امروز را عرصه جنگ نرم توصيف كرد كه رسانه‌ها در آن تعيين‌كننده هستند.

رئيس سازمان صدا و سيما به استفاده از فضاي رسانه‌اي براي مقاصد سياسي اشاره كرد و گفت: به عنوان مثال در برخي كشور‌ها، آمريكا از اجرايي كردن نظريه استفاده از جنبش‌ جهاني اينترنتي استفاده كرد و توانست اهداف خود را به ثمر برساند.

رئيس سازمان صدا و سيما فعاليت همكاران رسانه ملي را حركتي انديشمند در عرصه جنگ نرم و بسيار مهم توصيف كرد و گفت: تلاش‌هاي مؤثر شما براي حفظ ايران اسلامي است و بايد بدانيد كه هم‌اكنون در چه عرصه مهمي در حال تلاش هستيد.

دكتر علي عسكري به اهميت طراحي شبكه‌هاي اطلاعات اشاره كرد و گفت: به رغم اين‌كه رهبر انقلاب سال‌ها قبل به راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات تأكيد ورزيد اما هنوز اين مهم انجام نشده و در اين خصوص كم‌كاري داشته‌ايم.

وي افزود: هم‌اكنون شاهد هستيم اروپايي‌ها با همه وابستگي‌شان به آمريكا در حال طراحي شبكه اينترنت اروپايي هستند و اين نشان مي‌دهد كه آن‌ها هم خطر نفوذ فرهنگي آمريكايي‌ها و اهميت استقلال‌شان را در اين زمينه درك كرده‌اند.

دكتر علي عسكري به تهديد‌هاي آمريكا و رئيس جمهور اين كشور اشاره كرد و گفت: حضور پرشور مردم در 13 آبان امسال كه بعد از تسخير لانه جاسوسي در سال 58 بي‌نظير بود، تو دهني محكمي به آمريكايي‌ها و شخص ترامپ محسوب مي‌شود.

رئيس سازمان صدا و سيما چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي را يكي از نقاط اوج قدرت و ايستادگي ملت دانست و افزود: مردم در 22 بهمن امسال بار ديگر عظمت خود را به رخ جهان و به ويژه آمريكايي‌ها خواهند كشيد.